Sprzęt przeciwpożarowy i bezpieczeństwo ruchu

Podręczny sprzęt przeciwpożarowy jest przeznaczony do gaszenia pożaru na jego początkowym etapie. Jest on lekki i łatwy w użytkowaniu. W razie pożaru przydają się również artykuły, które zapewniają bezpieczeństwo ruchu. Można do nich zaliczyć: kamizelki odblaskowe, które zagwarantują dobrą widoczność w ciemności oraz znaki ostrzegawcze (ostrzegające przed napięciem elektrycznym lub śliską powierzchnią). Ważne jest też umieszczenie w odpowiednich miejscach znaków BHP, które informują o tym, gdzie znajduje się gaśnica lub sprzęt przeciwpożarowy.
Gaśnice mogą mieć różne kształty i wypełnienia, dlatego dla łatwiejszej orientacji wprowadzono literowe oznaczenia określające, jaki typ pożaru można nimi gasić.
Oznaczenia literowe środków gaśniczych stosowane w Europie:

A – do gaszenia pożarów ciał stałych, które paląc się nie tylko powodują płomień, ale także ulegają rozżarzeniu np. drewna, papieru, gumy,
B – do gaszenia pożarów cieczy i ciał stałych, które paląc się ulegają stopieniu np. benzyny, polietylenu, smoły,
C – do gaszenia pożarów gazów palnych np. metanu, acetylenu, propanu,
D – do gaszenia pożarów metali palnych np. magnezu, sodu, uranu,
F – do gaszenia pożarów łatwopalnych środków gotujących (oleje roślinne, tłuszcze zwierzęce).

Rodzaje gaśnic

W naszej ofercie mamy szeroki wybór gaśnic.
Można je podzielić na:
• Gaśnice proszkowe – proste w działaniu i niezawodne. Służą do gaszenia pożarów typu ABC. Często są wykorzystywane w warsztatach samochodowych, szkołach oraz biurach.
• Gaśnice płynowe, które są przeznaczone między innymi do gaszenia olejów i tłuszczów stałych, czyli pożarów z grupy ABF.
• Gaśnice śniegowe – odpowiednie do gaszenia pożarów z grupy B, czyli substancji ciekłych tworzących płomienie.

Pozostały sprzęt do gaszenia pożarów i pierwszej pomocy

W kategorii obejmującej sprzęt przeciwpożarowy znajdują się również koce gaśnicze. Służą one do mechanicznego odcinania dopływu powietrza od palących się materiałów. To produkty wykonane z włókna szklanego. Aby ugasić płonący przedmiot, należy szczelnie pokryć go kocem gaśniczym. Natomiast by uniknąć poparzenia, należy przykrywać ogień od swojej strony. Koc gaśniczy można też wykorzystać do gaszenia płonącego ubrania. Nasza oferta obejmuje również apteczki, a także takie artykuły jak: zestawy plastrów, bandaże, nożyczki i koce termiczny, czyli wszystko to, co jest potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy. Apteczka powinna znaleźć się we wszystkich szkołach, zakładach pracy i instytucjach publicznych na wypadek awaryjnych sytuacji.

Brands
ALL
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 123