Podręczny sprzęt przeciwpożarowy jest przeznaczony do gaszenia pożaru na początkowym etapie. W przypadku jego wystąpienia przydają się również artykuły, które zapewniają bezpieczeństwo ruchu. Można do nich zaliczyć: kamizelki odblaskowe, które zagwarantują dobrą widoczność w ciemności, znaki ostrzegawcze (ostrzegające przed napięciem elektrycznym lub śliską powierzchnią) oraz gaśnice, które mogą mieć różne kształty i wypełnienia, dlatego dla łatwiejszej orientacji wprowadzono literowe oznaczenia określające, jaki typ pożaru można nimi gasić. Wyróżnia się następujące oznaczenia literowe środków gaśniczych stosowane w Europie:

  • A – do gaszenia pożarów ciał stałych, które paląc się, nie tylko powodują płomień, ale także ulegają rozżarzeniu np. drewna, papieru, gumy,
  • B – do gaszenia pożarów cieczy i ciał stałych, które paląc się, ulegają stopieniu np. benzyny, polietylenu, smoły,
  • C – do gaszenia pożarów gazów palnych np. metanu, acetylenu, propanu,
  • D – do gaszenia pożarów metali palnych np. magnezu, sodu, uranu,
  • F – do gaszenia pożarów łatwopalnych środków gotujących (oleje roślinne, tłuszcze zwierzęce).

Rodzaje gaśnic

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka różnych rodzajów gaśnic, które stosuje się w zależności od tego, jaki typ pożaru może występować w danym miejscu. Wiele osób nie ma świadomości tego, że próba gaszenia ognia niewłaściwym typem gaśnicy może przyczynić się do eskalacji zagrożenia. W podstawowym podziale gaśnice dzieli się na:

  • proszkowe,
  • płynowe,
  • śniegowe.

Gaśnice proszkowe są proste w działaniu i niezawodne. Służą do gaszenia pożarów typu ABC. Często wykorzystuje się je w warsztatach samochodowych, szkołach oraz biurach. Gaśnice płynowe są przeznaczone między innymi do gaszenia olejów i tłuszczów stałych, czyli pożarów z grupy ABF. Gaśnice śniegowe natomiast są odpowiednie do gaszenia pożarów z grupy B, czyli substancji ciekłych tworzących płomienie.

Pozostały sprzęt do gaszenia pożarów i pierwszej pomocy

Hurtownia i sklep Delta BHP oprócz podstawowego sprzętu przeciwpożarowego, oferuje również akcesoria, które mogą być niesamowicie przydatne w razie pożaru. Wśród nich można znaleźć między innymi koce gaśnicze, taśmy ostrzegawcze czy kompletne apteczki zakładowe, do domu i samochodu. Sprzęt przeciwpożarowy proponowany przez Delta BHP wyposażony jest w wygodne pasy mocujące, haczyki lub futerały, które umożliwiają zamontowanie go na ścianie w widocznym miejscu.

Sprzęt przeciwpożarowy w samochodzie

W sprzęt przeciwpożarowy do samochodu powinny zaopatrzyć się nie tylko osoby, które pracują w gałęziach przemysłu związanych z transportem, ale również wszystkie osoby prywatne. Absolutnym minimum jest zakup gaśnicy samochodowej oraz dobrze wyposażonej apteczki. Warto jednak zaopatrzyć się również w koc termiczny ratunkowy, który nie zajmuje wiele miejsca, a może uratować czyjeś życie. W Delta BHP zajmujemy się także dystrybucją młotków bezpieczeństwa wyposażonych dodatkowo w noże do przecinania pasów, które powinny znaleźć się w każdym busie, autokarze i samochodzie osobowym. Dla jak największej wygody mają wbudowane chwytaki, które umożliwiają przymocowanie w samochodzie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sprzętu przeciwpożarowego i ratunkowego dostępnego w hurtowni artykułów BHP z Łodzi.

Brands
ALL
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 123