Sprzęt do pracy na wysokości

Praca na wysokości jest szczególnie niebezpieczna, gdyż może zagrażać życiu i zdrowiu pracowników. Upadek z wysokości jest częstą przyczyną wypadków śmiertelnych. Z tego względu przy wykonywaniu tego typu prac należy zachować wyjątkowe środki ostrożności. Jeżeli tylko jest to możliwe, praca powinna być organizowana w taki sposób, aby pracownicy znajdowali się poza strefą zagrożenia upadkiem z wysokości. Jeżeli jednak prace na wysokości będą wykonywane w sposób, który zagraża bezpieczeństwu, to należy wybrać sprzęt, który zapewni jak najlepszą ochronę. Mowa tutaj o środkach ochrony zbiorowej takich jak: balustrady i siatki ochronne oraz o środkach ochrony osobistej (indywidualny sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości). U nas znajdą Państwo ten drugi rodzaj środków ochrony.

Środki do ochrony osobistej przed upadkiem

Tego rodzaju środki wykorzystuje się przy pracy na niezabezpieczonych powierzchniach oraz na słupach, masztach, konstrukcjach wieżowych, w czasie korzystania z technik dostępu linowego. Środki służące do ochrony osobistej przed upadkiem muszą być indywidualnie dobrane do charakteru wykonywanej pracy. Można do nich zaliczyć m.in.:

• szelki bezpieczeństwa,
• linki bezpieczeństwa,
• amortyzatory,
• łączniki,
• uprzęże biodrowe,
• kompletne zestawy zabezpieczające.

Oferujemy sprzęt zabezpieczający przed upadkiem zgodny z europejskimi normami, odpowiadający wszystkim obowiązującym standardom.

Brands
ALL
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 123