Odzież ochronna i robocza jest jedną z głównych kategorii produktów dostępnych w sklepie Delta BHP. Oferujemy wysokiej jakości ubrania, spełniające wymogi wszystkich aktualnych norm. Zgodnie z obowiązującym prawem na pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienia pracownikom odpowiedniego zabezpieczenia, czyli przykładowo odzieży ochronnej lub roboczej. Noszenie odzieży ochronnej jest wymagane, gdy pracownik jest narażony na działanie szkodliwych czynników takich jak wysoka lub niska temperatura, szkodliwe gazy, żrące substancje chemiczne, woda, ogień, prąd elektryczny. Z kolei odzież robocza chroni przed zabrudzeniem lub zniszczeniem własnego ubrania podczas pracy.

Odzież robocza – wykorzystywane materiały

Odzież robocza produkowana jest zwykle z bawełny lub mieszanek tworzyw sztucznych z bawełną. Bawełna jest materiałem dobrze się sprawdzającym na odzież dla pracowników różnych branż m.in. ze względu na fakt, że jest to naturalna tkanina wygodna w użytkowaniu i dobrze przepuszczająca powietrze. Przy produkcji odzieży roboczej wykorzystuje się również mieszanki bawełniano-poliestrowe i bawełniano-poliamidowe, które gwarantują odporność na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Odpowiednią jakość, trwałość i funkcjonalność zapewniają odzieży ochronnej takie rozwiązania jak: podwójne i potrójne szwy, dodatkowe kieszenie i uchwyty na narzędzia czy wkładka na identyfikator. Proponowane ubrania robocze są doskonale dostosowane do pracy o bardzo różnym charakterze, a także starannie opisane tak, aby ich odpowiedni dobór nie nastręczał żadnych trudności.

Kategorie odzieży roboczej i ochronnej

Zgodnie z obowiązującym prawem (Dyrektywa 89/686/EWG wdrożona Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005r Dz. U. 25/2005, poz. 2173), odzież ochronna podzielona jest na 3 kategorie:

  • Kategoria I – czyli odzież niewymagająca certyfikacji. Jej główną funkcją jest ochrona prywatnej odzieży pracownika przed zabrudzeniem.
  • Kategoria II – która odnosi się do odzieży noszonej przy średnim stopniu zagrożenia. Obejmuje więc odzież odblaskową o zwiększonej widoczności czy odzież ochronną przed pyłami.
  • Kategoria III – wymaga najbardziej szczegółowej certyfikacji. Przykładem takiej odzieży są ubrania specjalistyczne np. kombinezony i ochrona przed niskimi oraz wysokimi temperaturami w miejscu pracy.

Rodzaje odzieży roboczej i ochronnej w Delta BHP

Hurtownia odzieży roboczej Delta BHP prowadząca swoją działalność na terenie Łodzi, oferuje między innymi spodnie, t-shirty i kurtki robocze czy kamizelki odblaskowe. W asortymencie znalazła się nie tylko doskonałej jakości odzież robocza, ale również ubrania foliowe/ jednorazowe dla osób wizytujących. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach, które zajmuje się w różnych branżach.

Posiadamy odzież odpowiednią dla osób pracujących na drogach, w magazynach, na budowach, produkcji czy w ogrodzie. W pracy, w której często zachodzi potrzeba sięgania po narzędzia i inne drobiazgi przydatne podczas czynności zawodowych, doskonale sprawdzą się kamizelki robocze, które wyposażone są w kilka pojemnych kieszeni.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu Delta BHP, który prowadzi sprzedaż zarówno hurtową, jak i detaliczną.

Brands
ALL
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 123