Posiadamy szeroki wybór artykułów służących do ochrony wzroku podczas pracy. Dostępne w naszej hurtowni osłony ochronne wykonane z poliwęglanu pozwalają ochronić nie tylko same oczy, ale i część twarzy pracownika. Artykuły te znajdują zastosowanie w przemyśle metalowym i w budownictwie oraz przy pracy w warsztacie. Posiadamy w naszej ofercie także osłony z siatki, wykorzystywane między innymi w pracach ogrodowych oraz przez leśników. Z kolei przyłbice spawalnicze wyposażone w szkła przyciemniające służą do ochrony wzroku przed iskrami, rozpryskami i szkodliwym promieniowaniem. Jeszcze inną propozycją naszej hurtowni są gogle ochronne i okulary ochronne, których zadaniem jest ochrona oczu przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych, promieniowania UV, opiłków itd.

Normy BHP dotyczące ochrony oczu i twarzy

Obowiązujące w tym zakresie normy BHP to norma ogólna EN 166 dla ochrony indywidualnej oczu oraz między innymi normy takie jak:

• EN 169 (Ochrona indywidualna oczu. Filtry spawalnicze i filtry dla technik pokrewnych).
• EN 170 (Ochrona indywidualna oczu. Filtry chroniące przed nadfioletem).
• EN 172 (Ochrona indywidualna oczu. Filtry chroniące przed olśnieniem słonecznym, do zastosowań przemysłowych).
• EN 1731 (Ochrona indywidualna oczu. Siatkowe ochrony oczu i twarzy).
• EN 175 (Ochrona osobista. Środki ochrony oczu i twarzy stosowane podczas spawania i w procesach pokrewnych).
• EN 207 (Ochrona indywidualna oczu. Filtry i środki ochrony oczu chroniące przed promieniowaniem laserowym).
• EN 379 (Ochrona indywidualna oczu. Automatyczne filtry spawalnicze).

Wszystkie potrzebne Państwu zabezpieczenia oczu spełniające wymogi norm, takie jak okulary, gogle, osłony czy przyłbice, znajdziecie w asortymencie naszej hurtowni. W razie jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze produktów służymy fachowym doradztwem.

Brands
ALL
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 123