Obuwie robocze i ochronne

Obuwie robocze i ochronne zgodnie z zasadami BHP ma zapewnić zabezpieczenie nóg podczas pracy. Zadaniem obuwia roboczego jest ochrona przed zabrudzeniem lub zniszczeniem własnego obuwia pracownika. Jest ono często określane jako obuwie robocze bez podnoska. Tego rodzaju obuwie nie zapewnia ochrony przed poważnymi zagrożeniami mechanicznymi lub chemicznymi. Taką funkcję pełni obuwie ochronne, które służy do ochrony nóg i stóp przed czynnikami zewnętrznymi mogącymi powodować uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, poparzenia itd.

Oznaczenia obuwia roboczego i ochronnego

Obuwie robocze obejmuje wszystkie rodzaje butów przeznaczonych do pracy, najczęściej określane jest tak obuwie zawodowe bez podnoska oznaczone symbolem „O”.
Obuwie bezpieczne i ochronne: obuwie z podnoskami oznaczone symbolem (S1), obuwie z płytą antyprzebiciową i podnoskami oznaczone symbolem (S1P), obuwie z podnoskami, płytą antyprzebiciową i wodoodporne oznaczone jest symbolem (S3), obuwie zawierające wszystkie powyższe cechy i dodatkowo jest wodoszczelne, nie absorbuje i nie przepuszcza wody, oznaczone jest symbolem (S5).

Rodzaje obuwia ochronnego i roboczego

Nasza oferta obejmuje obuwie ochronne i robocze do różnych zastosowań, uwzględniające potrzeby różnych branż. Są to następujące produkty:

trzewiki,
• półbuty,
• buty gumowe lub z PCV,
• buty zimowe (trzewiki ocieplane, buty gumowo-filcowe, buty PCV-filcowe do kolan),
• buty letnie (sandały, klapki, buty do branży medycznej i spożywczej, czyli białe obuwie ochronne, klapki, trzewiki spawalnicze).

Proponowane przez nas obuwie dostępne jest w wersji butów roboczych bez podnosków lub w wersji obuwia ochronnego i bezpiecznego, z dodatkowymi elementami zabezpieczającymi takimi jak podnoski, płyty antyprzebiciowe, cechy wodoodporności, w zależności od branży i zapotrzebowania.
Oferta naszego sklepu obejmuje również skarpety do pracy oraz inne potrzebne akcesoria (jak np. wkładki do butów, nakładki ochronne z podnoskiem, nakładki antypoślizgowe na buty i inne). W razie jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze odpowiednich butów roboczych i ochronnych jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Brands
ALL
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 123