Obuwie robocze i ochronne pozwala na ochronę butów pracownika przed zabrudzeniem lub chroni przed różnymi zakresami temperatur, zmiażdżeniem stopy, przebiciem czy porażeniem prądem. Jest jednym z najważniejszych środków ochrony osobistej na placach budowy, w branży energetycznej czy na magazynach. W hurtowni Delta BHP działającej na terenie Łodzi znajdują się różne rodzaje obuwia ochronnego, w tym trzewiki, półbuty robocze, buty wysokie, kalosze, sandały czy akcesoria do butów – wkładki antybakteryjne i wojskowe oraz skarpetki.

Rodzaje obuwia roboczego i ochronnego

Buty robocze często nazywane są także obuwiem zawodowym. Nie są wyposażone w podnosek. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed poślizgnięciem się i uniknięcie zniszczenia w pracy prywatnego obuwia pracownika. Następnym rodzajem obuwia, które może być stosowane w pracy są buty ochronne. Stosuje się w nich podnosek, który gwarantuje ochronę przed uderzeniami do 100J. Wyróżnia się także obuwie bezpieczne, którego podnosek wytrzymuje uderzenia o mocy 200J. Oprócz tego obuwie ochronne i bezpieczne może:

  • chronić przed przebiciem podeszwy ostrymi przedmiotami,
  • olejami, benzyną, kwasami i rozpuszczalnikami organicznymi,
  • mieć zabudowaną, wzmacnianą piętę, absorpcję energii w części piętowej i właściwości antyelektrostatyczne,
  • być wodoszczelne i nie absorbować wody,
  • mieć izolowany spód od zimna lub bardzo wysokich temperatur.

Obecność tych i innych parametrów opisywana jest na opakowaniach butów za pomocą symboli literowych i cyfrowych. Buty zawodowe oznaczone są literą O, ochronne – P, natomiast bezpieczne – S.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz do składania zamówień hurtowych i detalicznych.

Brands
ALL
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 123